background
OK1FRT

POPIS 5. ETAPY

PÁTÁ ETAPA

Středa 3.8. Bratronice - Lány - Libušín

Vzjíždíme z Bratronic (plná výbava) směr Běleč a po 250m do prava po zelené. Na roscestí U Staré paseky do prva na modrou a po modré až na Žilinský vrch, sota OK/ST-065. Pokračujeme po modré, pak lesní cestou až na cyklostezku 8185, do leva a na hl. silnici do prava na Lány. Na Masarykově náměstí možnost občerstvení a prohlídka muzeum sportovních vozů

nebo hokejovou síň slávy, nebo muzeum T.G.Masaryka

a pokračovat podle zámku Lány (letní sídlo presidenta)

s možností si zavysílat WCA OK-00874 a podle hradby až na cyklosezku 8185 do leva kolem bývalého dolu Nosek. Za přemostěním silnice na Srby najet na souběžnou cestu s cyklostezkou, na silnici Kačice - Srby do prava až na záplavy, (Turyňský rybník). Možnost občerstvení a vysílání OKFF-1133 Záplavy.

podle vody po červené, přez hráz, domluvená návštěva u Standy Matějíčka OK1JR. Pokračovat po modré, kolem bývalého dolu Waňek po cyklostezce 0017, přez hl. silnici a po 300m OKFF-0797 Pašijova dráha. Do prava na žlutou a po žluté až k honickému skanzenu Vinařice. Domluvena prohlídka.

od muzea dál na Vinařice a na sotu OK/st-073 Vinařická horka. Vrátíme se do Vinařic, do prava směr Slaný, za přejezdem do leva na Libušín. Ubytování v místní škole.

Submenu