background
OK1FRT

POPIS 4. ETAPY

ČTVRTÁ ETAPA

Úterý 2.8. Bratronice - Křivoklát - Bratronice

Vzjíždíme z Bratronic a positivní zpráva, odlehčeni od zavazadel, budem se do Bratronic vracet. První zastávka zřícenina hradu Jenčov WCA OK-1425 a také OKFF-0150 Vuznice.

Původně lovecký hrad krále Václava I. Výzkumy potvrdily existenci již na počátku 14. století.Pokračujeme dál po červený až k zámku Dřevíč WCA OK-00820 a i zde můžeme vysílat z oblasti OKFF-0150 Vuznice.

Zámek Dřevíč byl postaven na začátku 18. století. Od roku 1929 zámek vlastnil stát a využíval je jako sídlo lesní správy a školící a rekreační středisko. Dnes je v soukromých rukách a veřejnosti nepřístupný.

Pokračovat po cestě až do Žloukovic, přez lávku přez Berounku na cyklostezku 0050, přez rozcestník pustá seč, najedeme na silnici K08 a zhruba po 500m začíná OKFF-0968 Stříbrný luh. Po K08 až do Roztok občerstvení oběd. Pokračovat směr křivoklát. Za viaduktem do prava přez lávku rakovnického potoka začíná naučná stezka Paraplíčko, která prochází OKFF-0732 Baba. Po stezce až do Křivoklátu, nebo se vrátit na silnici a po silnici do Křivoklátu.

Hrad vznikl počátkem 12. století a byl oblýbeným místem pobytu a lovu Přemyslovců i Lucemburků. Prohlídka hradu plný vstup 190kč snížené 130kč

Možnost prohlídka hradu a vysílání WCA OK-01082. Protože je naučná stezka pro cyklisty uzavřená pokračujeme po silnici K08 směr Písky, zastavíme u kaple sv. Eustacha, kde je cíl horské prémie a zároveň přístup k OKFF-0392 Bradatka. Po krátkém odpočinku pokračujeme až do osady Písky, odbočíme do prava, ještě něco nastoupáme a pak následuje dlouhý sjezd až do Zbečna.

Zbečno, prastará obec, uváděna již v roce 1003. Původně Přemyslovský lovčí hrádek. Možnost podívat se na přehradu Klíčava nebo pokračovat po silnici do Sýkořice, kde je cíl druhé horské prémie. Po krátkém odpočinku a občerstvení pokračovat přez Běleč do Bratronic.

Submenu